Mit Psa Mordercy - Bohaterskie Psy - Weela

wstecz

Bohaterskie Psy - Weela

Weela - rodzinny pit bull - ocaliła syna swojej właścicielki jedenastoletniego Garego Watkinsona przed grzechotnikiem. Wpadła na niespodziewającego się niczego chłopca zwalając go z nóg. Mama Garego-Lori-wspominając zdarzenie podkreślała, że była zdumiona zachowaniem psa, ponieważ Weela zawsze bardzo dobrze obchodziła się z dziećmi. Jej zdumienie zamieniło się w przerażenie gdy zobaczyła co było powodem zachowania suczki. Na szczęście Weeli udało się wyzdrowieć pomimo ukąszenia. Na szczęście dla Weely i 30 ludzi, 21 psów, 13 koni i kota, którym kilka lat później Weela ocaliła życie.

W styczniu 1993 roku obfite opady spowodowały przerwanie tamy na Tijuanie, normalnie wąskiej, na 3 stopy szerokiej rzece. Weela i jej właściciele pracowali przez 6 godzin walcząc z obfitymi opadami, silnymi prądami i płynącymi odpadami by dotrzeć do rancza przyjaciół Watkinsów i uratować ich 20 psów.

Po tym doświadczeniu Watkinsowie uznali, że Weela posiada nadzwyczajne zdolności wyczucia ruchomych piasków, niebezpiecznych obsunięć i błotnistych bagien.

Okresowo,przez ponad miesiąc, ważąca 65 funtów Weela przekraczała wezbraną rzekę by zanieść jedzenie 17 psom i szczeniakom oraz jednemu kotu, opuszczonym na wyspie. Za każdym razem ciągnęła od 30 do 50 funtów psiego jedzenia umieszczonego w plecaku. Ostatecznie zwierzęta zostały ewakuowane z wyspy.

Innym razem Weela doprowadziła zespół ratowników do 13 koni pozostawionych na ogromnym stosie nawozu otoczonego z wszystkich stron wodą. Ratownikom udało się przenieść konie w bezpieczne miejsce.

Wreszcie, podczas powrotu Weeli z jednej z wypraw dostarczających jedzenie opuszczonym zwierzętom natknęła się na grupę 30 ludzi mających zamiar przepłynąć wezbraną rzekę. Weela szczekając,zawracając i płynąc do przodu nie pozwoliła im przepłynąć rzeki w miejscu gdzie woda płynęła głębiej i szybciej. Zaprowadziła grupę w górę rzeki gdzie była ona płytsza i tam udało im się bezpieczniej przejść na drugą stronę.

Silna, łagodna, inteligentna i odważna Weela jest najlepszym przykładem APTB,zawierając w sobie wszystko co najlepsze ta rasa może oferować.Pit bulle to psy,które uwielbiają zadowalać swoich właścicieli i starają się być takim rodzajem psa, jakiego właściciel pragnie. Weela miała dwóch właścicieli.

Pierwszy właściciel porzucił ją by umarła kiedy nie miała jeszcze 4 tygodni. Jej obecna właścicielka, Lori Watkins, znalazła pięć wygłodniałych szczeniaków Pit Bulla kwilących na ulicy, zabrała je do domu i wychowała. Później, rodzina Watkinsonów umieściła 4 szczeniaki w kochających domach a sobie zostawiła małą dziewczynkę, którą nazwano Weela. Wierzyli, że Weela jest szczególna a ona potwierdziła to.

W 1993 roku Weela została Psim Bohaterem Roku.