Mit Psa Mordercy - Bohaterskie Psy - Sunni

wstecz

Bohaterskie Psy - Sunni

Pit Bull ratujący inne psy swoją krwią.

Sunni uwielbia chwytać frisbee i ścigać piłeczki tenisowe. Ale ten 4-letni Pit Bull uczestniczy również w czymś o wiele bardziej ważniejszym-oddawaniu krwi. "Jest,jak oni to nazywają,uniwersalnym dawcą krwi."-mówi Toni Klemstein,właścicielka psa. "Przepuszcza antygeny, które u innych psów wywołują reakcję na oddawanie krwi.Do tej pory oddała krew trzy albo cztery razy."

Klemstein,recepcjonista w szpitalu Baseline Animal Hospital w Alta Roma,mówi,że krew jest często potrzebna dla psów, które zostały ranne lub cierpią na zaburzenia autoimmunologiczne.

"Kiedyś była tu mała,starsza para ludzi z małym pudelkiem"-wspomina rezydentka Rancza Cucamonga."Niezwykle podniecił ich fakt,że do transfuzji użyto krwi pitbulla."

Weterynarz Bruce Armstrong opowiada,że praktyka klasyfikowania krwi dla psów jest w użyciu od ostatnich 10 lat. Wielu weterynarzy nie świadczy tego typu usług,ponieważ jest to proces drogi i pracochłonny. Koszt sklasyfikowania krwi to od 70 do 80 dolarów,a transfuzji krwi od 100 do 200.