Mit Psa Mordercy - Bohaterskie Psy - Spanky

wstecz

Bohaterskie Psy - Spanky

Spanky - pitbull artysta. Znany jako "Pitcasso" w świecie sztuki,mieszkaniec południowej Valley- Spanky w sprytny sposób wytorował sobie drogę wśród lokalnej społeczności. Jedno z malowideł Spankiego zostało sprzedane za 550 dolarów w American Diabetes Association's Valley z Sun Celebrity Art Auction.Strefa wpływów artysty pitbulla nie ograniczyła się tylko do Valley.

"Nauczyłem się szacunku do powiedzenia "-mówi artysta J.D. Challenger."Dzieliliśmy galerię w Markecie w Santa Fe i obrazy Spankiego zostały sprzedane o wiele szybciej niż moje."

Talent Spankiego rozwinął się tylko dzięki jego wspaniałomyślności.Cały zysk ze sprzedaży jego dzieł został przeznaczony na specjalne cele,jak na przykład na fundację Assistance Dog Training Fund,która pomaga szkolić psy dla osób niepełnosprawnych.

W jaki sposób udało mu się osiągnąć taką sławę?Nie było to proste.Spanky został uratowany przez Challengera w prawdziwie Hollywoodzkim stylu na kilka godziny przez zaplanowaną egzekucją.Następnego dnia Spanky padł ofiarą parwowirozy i nosówki.Po sześciu tygodniach w szpitalu zbuntowany szczeniak porozrywał wszystko co było w jego zasięgu wzroku w domu Challengera.By powstrzymać destrukcyjne impulsy często towarzyszące artystom(przypomnijcie sobie co Van Gogh zrobił z brzytwą!) i pomóc Spankiemu kontrolować jego nieograniczoną energię jako wsparcie zatrudniono trenera Boba Dolana.

Spanky spędził miesiąc obserwując Challengera w pracy w studiu i zapewne powiedział sam sobie "Też tak umiem".

Wielki moment nadszedł,gdy zobaczył czyste płótno oparte o ścianę.Zanurzając swoje łapy w farbie rozlanej na podłodze, Spanky przykładał je do płótna i mieszał kolory nosem i językiem.Volie,tak oto narodził się artysta.

Jego cztery prace znalazły się w Santa Fe's Indian Market.

Część entuzjazmu Spankiego,według Dolana,pochodziła z jego miłości do jupiterów."Wsadźcie go w jego smoking i zamieni się w małego aktorzynę."-opowiada Dolan.-"Spanky będąc w tłumie 300 ludzi intuicyjnie wyczuje kto ma kamerę."

Spanky ma rozległą garderobę,stworzoną przez osobistego krawca,dla publicznych występów.(Garnitur Elvisa to jeden z ulubionych Challengera).

Osiągnięcia Spankiego nie ograniczały się jedynie do tych artystycznych.Ten pies był prawdziwie renesansowym psem. Odbierając certyfikat American Kennel Club Canine Good Citizen został nagrodzony dyplomem oraz odznaką młodszego oficera oddziału policji Phoenix.Dobry obywatel otrzymał również certyfikat psa ratunkowego i został szczególnie wyszkolony w umiejętność medycznego ostrzegania.Na przykład Spanky posiadał zdolność wyczucia z góry,zanim osoba zaczęła cierpieć, napadu padaczki.Jego talent został wykorzystany do pomocy w uczeniu innych psów dla osób niepełnosprawnych.

"Używaliśmy go do zmotywowania maltretowanych szczeniaków przerażonych każdą osobą i każdą rzeczą" - wspomina Dolan - "Spanky naprawdę pomógł tym psom odzyskać pewność siebie."

W warunkach gdzie dominował instynkt przetrwania,poświęcenie,ciężka praca i pomoc niesiona innym, Spanky jest wyróżniającym się przykładem dla wszystkich.Zarówno ludzi,jak i zwierząt.