Mit Psa Mordercy - Bohaterskie Psy - Popsicle

wstecz

Bohaterskie Psy - Popsicle

K-9 Popsicle-maltretowany,umierający szczeniak staje się superpsem szukającym narkotyków

"Jest małą kulą ognia" - mówi U.S. celnik J.J. Trevino o Popsicle( odbierając Seizure medal)

Podczas jednej z akcji ,dwa lata temu policjant Ron Clark Jr,otwierając porzuconą zamrażarkę w mieszkaniu dealera narkotyków znalazł wybrzuszony czarny worek na śmieci."Szturchnąłem go moją latarką i zaczął się ruszać. Podejrzewałem,że to może być dziecko."-przypomina sobie policjant.

W rzeczywistości było to szczenię pit bulla,które stało się znane jako Popsicle-i które ku ironii losu-zdobyło sławę dzięki wytropieniu złych ludzi,którzy prawie go zabili.

Rok wcześniej,Popsicle pomógł policjantom przechwycić 3,075 funtów kokainy z załadowanej ananasami ciężarówki na meksykańskiej granicy-największa narkotykowa wpadka w Hidalgo,w Texasie. "To zdumiewające jakie przeszkody ten pies pokonał" - mówi US pełnomocnik Urzędu Celnego Raymond W. Kelley.

Kiedy oficer Clark znalazł ranne,oblepione krwią zwierzę,które było najwyraźniej używane do walk pit bulli, było niedożywione,wychłodzone i bliskie śmierci.

"Był w złym stanie,ale wyciągnęłam go z tego"-mówi adwokat adopcji SPCA Shannon Willie, która nazwała szczeniaka Popsicle. Niestety,ludzie którzy odwiedzali schronisko nie chcieli adoptować szczeniaka rasy o takiej reputacji. Rzucali okiem na niego i odchodzili. Kiedy Popsicle odzyskał siłę,schronisko skontaktowało się z oficerem Sally Barr zajmującą się egzekwowaniem praw zwierząt. To był ryzykowny interes,ale może Popsicle kwalifikowałby się na psa szkolonego w Front Royal,VA.

Z 500 psów jakie Barr przetestowała w ciągu ostatnich 3 lat tylko 4 były do tego stworzone.

W grudniu 1998 roku Popsicle awansował na szczyt swojej kategorii i został sławnym wychowankiem - 2 miesiące później ,po wykryciu kryjówki kontrabandy pod przyczepą ciągnika.

"Wyobraź go sobie"-mówi treser zwierząt US Customs J.J. Trevino-"na swoich tylnich kończynach,gdy szczekając, próbował dosięgnąć spodu ciężarówki."

Po powrocie Popsicla Ron Clark powiedział:"Wciąż nie wiem dlaczego otworzyłem lodówkę,ale czuję że tak miało być."