Mit Psa Mordercy - Bohaterskie Psy - Dixie

wstecz

Bohaterskie Psy - Dixie

Dixie - bohaterski pitbull ratuje dzieci przed groźnym wężem

Gdy zabójczy wąż cottonmouth zaatakował "jej" dzieci, Dixie nie wahała się. Odepchnęła dzieci na bok, umieściła swoje 50 funtowe ciało pomiędzy nimi a wężem. W ten sposób ocaliła 9-letniego Franka Humphries i jego 7-letnie rodzeństwo,bliźniaków-Katie i Codi. Jadowity wąż zdołał dwukrotnie ugryźć 16-miesięcznego psa w pysk.

Valerie Humphries-matka dzieci i właścicielka Dixie zabiła węża siekierą i zabrała psa do weterynarza Francoise Tyler. "Widok nieprzytomnego ciała Dixie w ramionach lekarza to jedna z najgorszych rzeczy jakie przychodzą mi na myśl" - wspomina Valerie."Dr. Tyler zaaplikował jej przez kilka dni kroplówkę z antybiotykami."

To właśnie ten weterynarz nominował Dixie do kategorii Bohaterskich Psów w konkursie sponsorowanym przez Georgia Veterinary Medical Association. Dixie pokonała ponad 300 psów nominowanych w tej kategorii i w tym samym miesiącu została wprowadzona do Georgia Animal Hall of Fame.

Dixie jest pitbullem.

To jakiej rasy jest bohaterski pies, nie powinno mieć znaczenia. Ale ma znaczenie, bo ta rasa wzbudza obawy, nienawiść i jest piętnowana przez wielu ludzi, włącznie z tymi, którzy nazywają siebie miłośnikami zwierząt.