Mit Psa Mordercy - Bohaterskie Psy - Buddy

wstecz

Bohaterskie Psy - Buddy

Buddy - pitbull-uratował życie swojej pani i jej siostrze w czasie pożaru, który wybuchł w jej domu.

Właścicielka Buddiego - Barbara nazywa go "56-funtową Chihuahua" ponieważ zachowuje się on bardziej jak bojaźliwy, niepewny pies a nie jak pies rasy znanej jako walcząca.

W dniu którym wybuchł pożar Barbara obudziła się o 4.30 rano by odprowadzić Pete Blounta, który mieszkał razem z nią. Później wróciła do łóżka. Zaledwie pół godziny później obudziła się i poczuła dym. Szybko przeszukała dom i odkryła ogień w sypialni Pete Blounta. Pobiegła, by obudzić swoją siostrę, Jane Ellol, która przebywała u niej jako gość, a następnie wybiegła na zewnątrz.

Buddy podążał za nią. Nagle,zawrócił do domu i pobiegł prosto do sypialni Jane, gdzie ta wciąż próbowała się wydostać z pokoju. Jane chorowała na artretyzm i nie mogła szybko opuścić domu. Została sama, zdezorientowana, w nieznanym, zadymionym domu. Buddy był cały czas z nią, głośno piszczał. Barbara wróciła do domu i wyciągnęła siostrę z płonącego mieszkania. Buddy wybiegł razem z nimi.

Siostra Barbary wspominała później, że nie pamiętała dokładnie kto ją obudził i ocalił, ale była przekonana, że był to Buddy ponieważ nie słyszała żadnego innego dźwięku w domu, oprócz jego piszczenia.