Mit Psa Mordercy - Bohaterskie Psy - Benny

wstecz

Bohaterskie Psy - Benny

Zabity pit bull ginie jak bohater

Oakland-To był zwyczajny spacer dla Micka Henricksona i jego psa.

W górę i w dół wzgórza,gdzie Henrickson mógł rzucać piłkę Benniemu - jego aportującemu pitbullowi, podczas gdy jego inny pies bawił się smyczą.Henrickson,łagodny mężczyzna,przeszedł na emeryturę 6 lat temu po zawale,odbywał taki spacer codziennie od 11 lat,czasami po północy.

Nic nie złamało tej rutyny przed zmrokiem tydzień temu, w dniu, gdy Benny dostał kulę między łopatki kiedy bronił swojej paczki.

Kiedy Henrickson wracał ze szkoły do domu z Bennym i innym swoim psem u boku - Rosie, został napadnięty. Ktoś podbiegł do nich i przystawił do tyłu głowy Henricksona pistolet, kopiąc go w kolana.

"Benny patrzył na mnie, słyszał mój głos, wiedział że jestem w złej sytuacji" - opowiada Henrickson. Benny natarł na uzbrojonego mężczyznę, wyładowując swoją furię i 85 funtów na nieznajomym.

Henrickson błagał mężczyznę by nie strzelał. Benny był na ściąganej smyczy, którą Henrickson wypuścił podczas gdy Rosie, również pitbull, szczekała wściekle u jego boku.

"Benny popchnął go, ugryzł i gonił tak długo jak potrafił" - wspomina Henrickson.

Pies ścigał uzbrojonego mężczyznę do połowy ulicy. Zacisnął szczęki na ręce mężczyzny, w której trzymał broń. Mężczyzna chwycił pistolet wolną ręką i strzelił do Benniego.

Pies upadł, a mężczyzna uciekł do samochodu zaparkowanego kilkanaście metrów dalej. Henrickson przeciągnął Benniego na chodnik, gdzie trzymał psa dopóki nie umarł.

"Patrzył w moje oczy jakby chciał powiedzieć "Czy dobrze zrobiłem,tato?Czy dobrze zrobiłem?" Powiedziałem mu: "Jesteś dobrym chłopcem. Nie umieraj.""

Pitbull znane są z bycia zawzięcie lojalnym w stosunku do swoich właścicieli, ale szkoleniowiec psów powiedział, że każdy pies mógł postąpić tak samo.

"Psy potrafią wyczuć rzeczy, których nie potrafimy całkowicie wyjaśnić" - mówi Mike Wombacher - szkoleniowiec psów z San Francisco.

Benny był szkolony jako pies obronny. Henrickson pracował z psem, prowokując u niego agresję podczas ataku, ale ludzie którzy znali 6-letniego pitbulla mówili, że nigdy nikogo ani niczego nie zaatakował.

Dla niektórych stał się bohaterem.

"Benny bronił mojego ojca do końca. Ocalił mu życie." - tak napisała w liście do gazety 18-letnia córka Henricksona-Krista.

Henrickson i jego przyjaciele powiedzieli, że chcą się podzielić tą historią z innymi, bo są zmęczeni słuchaniem jedynie przerażających historii o pitbullach.

Henrickson i jego dziewczyna, Amanda Zamacona, znaleźli Benniego w Halloweenowy poranek około 5 lat temu, 30 stóp od miejsca,gdzie został zabity. Był przerażony, wychudzony i niesamowicie zapchlony. Wczołgał się pod zaparkowany samochód na rogu ulicy by uciec policji. "Nie potrafili sobie z nim dać rady" - wspomina Henrickson, który przez 27 lat zawsze miał psa,zazwyczaj pitbulla. Podszedł do błąkającego się psa i powiedział "Chodź, wielkoludzie". Benny wyszedł spod auta, Henrickson zapiął go na smycz i powiedział policji, że zabiera go do domu.

"Biedny pies" - wspomina Henrickson." To był prawdziwy żołnierz. Oddał życie za mnie."

Policja powiedziała, że niezwykle rzadko zdarza się, by złodzieje napadali na kogoś kto spaceruje z dwoma psami, szczególnie z dwoma dużymi pitbullami. I zdecydowanie nie jest to zbyt mądre.